Wybierając firmę, której chcą Państwo powierzyć swój często wyjątkowy pod względem sentymentu czy wartości dywan należy zwrócić szczególną uwagę na kilka rzeczy. O ile sam etap prania - czyszczenia jest ważny to etapy przed i po nim są ważniejsze ponieważ ich często spotykany brak lub złe wykonanie da skutek odwrotny od zamierzonego, a chodzi tu o odkurzenie dywanu odpowiednim odkurzaczem. Jest to pierwsza najważniejsza czynność poprzedzająca samo pranie. Opcję profesjonalnego odkurzania dywanu można wykonać wyłącznie przy użyciu profesjonalnego odkurzacza, a nie domowego "rozkurzacza". Wiele firm pomija wogóle ten etap w swojej pracy co jest niewybaczalnym błędem. Co będzie gdy dywan nie zostanie bardzo dobrze odkurzony? Piasek, kurz i resztki jedzenia zostaną namoczone i spłyną do samego spodu dywanu gdzie powstanie mini warstwa błota z brudu. W Państwa dywanie zaczynają się rozwijać pleśnie grzyby i roztocza bo jak wiadomo brud i wilgoć to najlepsze środowisko tych niechcianych gości. Po praniu nie poprzedzonym odkurzaniem, owszem zdarza się, że dywan wygląda ładnie, ale oprócz rozwijających się w głębi grzybów i pleśni dywan bardzo szybko się zabrudzi i szybko pojawi się nieprzyjemny zapach.

Po praniu specjalnymi środkami, niezbędne jest wypłukanie dywanu przy pomocy bardzo dobrej jakości urządzenia ekstrakcyjnego. Nie wypłukany dywan bardzo szybko się zabrudzi ponieważ brud przykleja się do włosów dywanu. Już po kilku dniach może się okazać, że dywan nie wygląda najlepiej.

 

Ostatni ale bardzo ważny etap to schnięcie dywanu. Użycie kiepskiej jakości urządzenia ekstrakcyjnego po praniu dywanu w domu i pozostawieniu go na 12 godzin powoduje, że w dotyku rzeczywiście, chyba jest suchy, ale czy wyschnął w środku? Najprawdopodobniej nie! Gęste runo i twarda zbita osnowa dywanu musi wyschnąć w określonym czasie. Jeśli wyschnie za szybko dywan się zniekształci, pofaluje , a jeśli będzie się suszył za długo zacznie „pachnieć” jak pranie pozostawione na dłużej w pralce. To stęchlizna która powstaje przez wilgoć. Podobnie dzieje się z meblami tapicerowanymi i tapicerką samochodwą.

Jeśli tylko zaproszą nas Państwo do siebie usługę wykonamy kilkoma maszynami, a nie jedną jak to robi wiele firm. Każda z maszyn to profesjonalne urządzenie przeznaczone do konkretnego etapu czyszczenia.

 

Dodatkowo po czyszczeniu możemy bezpłatnie osuszyć Państwa meble i dywany.

 

Używamy maszyn piorących o wysokiej mocy, dzięki czemu szybko i skutecznie osuszamy najgrubsze wykładziny i dywany. Imponujący przepływ powietrza wysysa zemulgowany brud z tkaniny tak, że prana powierzchnia pozostaje tylko lekko wilgotna, a nie mokra.

 

Dobieramy urządzenie ekstrakcyjne odpowiednio do zlecenia. Za każdym razem macie Państwo jednak pewność, że pierzemy na urządzeniach przemysłowych, które dają zupełnie inny efekt czyszczenia niż przysłowiowy żółty odkurzacz ze znanym logo.  Wnosimy do Waszych domów i mieszkań często po kilkadziesiąt kilo  najnowszych technologii po to, aby dać Państwu najwyższy możliwy standard usługi.

 

Stosujemy profesjonalne środki chemiczne od producentów, którzy kładą duży nacisk na wytwarzanie jak najzdrowszych dla człowieka detergentów wolnych od substancji niebezpiecznych przy zachowaniu najwyższej skuteczności czyszczenia i odplamiania.

 

Użycie doskonałych urządzeń piorących i czyszczących wymaga też wiedzy i doświadczenia, które my posiadamy. Sprowadzone z zagranicy maszyny, środki piorące oraz doświadczenie na rynku zachodnim są gwarancją sukcesu naszej firmy. Dzięki naszej firmie najlepsze rozwiązania macie Państwo w zasięgu ręki. 

 

Usuwamy zabrudzenia wnoszone z zewnątrz typu piasek, błoto, sadza, trawa, liście, pyły itp., zabrudzenia wewnętrzne związane z użytkownikami typu w włosy, naskórek, paznokcie, mocz, kał, krew, sierść zwierząt, włókna ubrań a także pozostałości produktów spożywczych pokruszone ciastka, owoce, plamy z soków, kawy, herbaty czy wina oraz plamy z olejów przemysłowych, gum, smarów. Wybierając więc firmę, która ma wyprać Państwa dywan, meble tapicerowane czy tapicerkę samochodową najlepiej nie kierować się kolorowymi reklamami, skrajnie niskimi lub bardzo wysokimi cenami tylko zdrowym rozsądkiem i racjonalnym porównaniem etapó prania w poszczególnych firmach, a wtedy dokonać wyboru tej najlepszej pod względem jakości i ceny. Umieszczane w firmach w całej Polsce przy nazwie loga znanych producentów urządzeń piorąco – czyszczących nie daje niestety żadnej gwarancji dobrze wykonanej usługi prania dywanów lub tapicerki.

Jak pierzemy?

© 2015 AleCzyscimy.pl

Zobacz nasze filmy